İş-te Covid-19 Seviye 2

Şirket çalışanları eylem planı hakkında bilgi sahibi olmalıydı, plan seri şekilde uygulanmalıydı. Seviye zamanlamaları için birer tetikleyici belirledik. Eyleme geçmeyi öngörülebilir yaptık. 16 Mart tarihinde okulların kapanmasıyla Seviye 2 devreye girdi.

Fabrikada tüm ortak alanları kapattık, soyunma dolapları her çalışanın çalıştığı bölgeye taşındı. Hazır paket yemek düzenine geçildi. Herkes uzaktan görüşsün tedbirleri alındı.

Geribildirim nasıl sağlandı? Bilgiye, belgeye ulaşmak için ortak alanları aktive ettik, sanal iletişim platformlarını arttırdık. Kesintisiz iletişim hedefledik. Uzaktan erişim sistemini Altınkaya halihazırda kullanıyordu.

Eğer ateşiniz çıkarsa ya da ailenizin bir ferdinde hastalık görülürse lütfen bölüm yetkilinizi ve İnsan Kaynakları birimimizi telefon ya da Whatsapp hattı üzerinden mutlaka bilgilendiriniz ve evde kalınız. Kendisi ya da bir yakını hasta olan çalışan hastaneye gidemiyor veya rapor alamıyorsa (önümüzdeki haftalarda hastanelerde yoğunluk ve hastalık bulaşma riski olabilir) maaş kaybına uğramaması için yıllık izninden izin kullanabilecektir yönünde duyuru yayınlandı.

Tüm çalışanlar için günlük ateş takibine başlandı. Yemek getiren kişinin düzenli ateş ölçümü yapılıyor. Toplu taşıma ile gelenler toplu taşımayı bıraktı. Temel ihtiyaç ürünleri çevrimiçi alınıyor, lojistik hizmetleri ile ilgili temassız teslimat tertibi sağlandı.

Yazar: Füsun Anladı Ceylan

biyografik bilgi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir